Zabawy na nudę w domu


Oto kilka propozycji zabaw na nudę w domu.

SZALONE CZOŁA 
To gra statyczna, najlepsza na niepogodę. Gra polega na tym, żeby przykleić na czoło karteczkę z napisaną dowolną osobą.  Twoim zadaniem za pomocą pytań, na które inni gracze mogą odpowiedzieć tylko tak lub nie, odgadnąć jaką postacią są. Mogą to być różne postacie: z filmu, politycy, aktorzy, piosenkarze itd.  
CEBULA  
Twoim zadaniem w ciągu minuty będzie ubranie się w jak największą ilość…. Ubrań.  Liczy się kreatywność! 
LINA Z UBRAŃ 
Wersją alternatywną dla cebuli jest lina. Twoim zadaniem jest utworzyć z własnych ubrań jak  najdłuższą linę.  
GDYBYM BYŁ SŁAWNY 
Gra typu kalambury. Zadanie polega na pokazywaniu i przedstawieniu  kim chciałbyś być gdybyś był sławny. Liczy się tu inwencja twórcza dziecka ;)  
DOTKNIJ I WRÓĆ 
Wesoła gra integracyjna. Wykonujemy dziwne polecenia. Na hasło np.: dotknij ręką ściany w kuchni musisz dotknąć ściany w kuchni. Kto wykona zadanie wraca i czeka na kolejne. Muszą to być zadania realne do zrobienia: dotknij nosem szyby,  połóż się  na podłodze,  dotknij doniczkę.  
NARYSUJ SŁONIA 
Zabawna gra wnosząca ducha rywalizacji. Potrzebne są mazaki, szary papier i kostki do gry.  Zadaniem rodziny jest jak najszybsze narysowanie słonia. Pierwsza osoba rzuca kostką, kiedy wypadnie jakaś liczba oczek uczestnik biegnie do szarego papieru i rysuje jedną część ciała. Liczba oczek na kostce odpowiada części ciała słonia, którą ta osoba ma narysować: 1 oczko  – głowa 2 oczka – uszy 3 oczka – korpus 4 oczka – noga 5 oczek – ogon 6 oczek – trąba (może wyjść tak, że słoń będzie miał 5 trąb i 7 nóg). 
RYSOWANIE NA ŻĄDANIE 
Będzie ci potrzebna kartka i ołówek. Musisz mieć zawiązane oczy. Zadaniem jest narysować np. świnię,  ale w kolejności podawanej przez rodzica. Następnie rodzic/rodzeństwo czyta instrukcję, czekając po każdym poleceniu aż uczestnik je wykona. Polecenia: najpierw narysuj ogon, teraz głowę, przednią łapę, korpus, tylną nogę, oczy, drugą tylną nogę, drugą przednią łapę; uszy. Na koniec zdejmujesz opaskę i sprawdzasz jak wygląda twoje dzieło!  
DLACZEGO… BO… 
Każdy otrzymuje kartkę i coś do pisania. Możecie się podzielić na drużyny z rodzicami. Waszym zadaniem będzie napisać 15 pytań zaczynających się na słowo “dlaczego”. Druga drużyna musi stworzyć 15 zdań zaczynających się od “bo”. Drużyny nie mogą wiedzieć o zadaniach drugiej ekipy. Po skończeniu zadania  pierwsza grupa czyta po jednym zdaniu,a druga próbuje dopasować swoją odpowiedź, do zadanego pytania. Wyjdą z tego naprawdę śmieszne rzeczy.   Przykład: Dlaczego pada śnieg, bo truskawki nie rosną na drzewach.   Dlaczego drzwi są zamknięte, bo ktoś zapomniał okularów. 
KUBECZKOWA WIEŻA
Twoim zadaniem jest ułożenie z kubeczków jednorazowych jak najwyższej wierzy w jak najszybszym czasie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Regulamin konkursu bibliotecznego na najładniejszą zakładkę do książki.

Tradycje świąt Bożego Narodzenia cd.

100 lat temu urodził się Krzysztof Kamil Baczyński – patron roku 2021